Grigor Dimitrov zabeležio je prvu pobedu na turniru Adria Open u okviru grupe koju predvodi Dominik Tim.

Bugarski teniser, 19. na ATP listi, savladao je posle jednog časa i 19 minuta igre Srbina Dušana Lajovića rezultatom 2:1, po setovima 4:3 (7:2), 3:4 (5:7), 4:1.

Dimitrov je tokom oba seta bio u zaostatku i vraćao se posle 3:1 za Lajovića. Prvi set je dobio posle taj-brejka rezultatom 4:3 (7:2), dok u drugom nije uspeo da načini potpuni „come back“ i slavi posle dva odigrana seta. Drugi taj-brejk pripao je Lajoviću posle neizvesne borbe rezultatom 7:5.

Odlučujući set bugarski igrač dobio je rutinski rezultatom 4:1.

Sledeći meč Dimitrov će odigrati prvi u večernjoj sesiji čiji početak je planiran za 19h.

U okviru drugog meča u grupi Dominik Tim je poveo sa 2:0 u prvom setu protiv Damira Džumhura kada mu je teniser iz Bosne i Hercegovine predao susret zbog povrede. Džumhura će na turniru zameniti Nikola Milojević, finalista „TSS Tour“-a.

Fotografija: Srđan Stevanović