Nikola Milojević, finalista „TSS Tour“-a, načinio je najveće iznenađenje u dosadašnjem toku „Adria Tour“-a savladavši 19. tenisera sveta Grigora Dimitrova rezultatom 4:1, 4:3 (7:4).

Milojević, koji je na turniru zamenio povređenog Damira Džumhura, od prvog poena je igrao sigurno i ofanzivno, a do prvog brejka došao je u trećem gemu. Na isti način je dva gema kasnije ponovo oduzeo servis iskusnom Dimitrovu i osvojio prvi set rezultatom 4:1.

145. igrač ATP liste je i u drugom setu preuzeo inicijativu i poveo sa 2:0. Uspeo je bugarski teniser da se vrati u sledećem gemu, a zatim i izbori igranje taj-brejka. Dimitrov je bolje ušao u taj-brejk i poveo sa 3:0, da bi Milojević u nastavku vezao šest fenomenalnih poena i došao do četiri meč lopte. Iskoristio je drugu i došao do velike pobede.

Nešto kasnije na teren su izašli Dušan Lajović i Dominik Tim. Trijumf je posle velike bitke u završnici pripao Austrijancu rezultatom 1:4, 4:1, 4:3 (8:6).

Iako je srpski teniser dobio prvi set rezultatom 4:1, Tim je zaigrao znatno agresivnije u drugom i identičnim rezultatom izborio igranje odlučujućeg seta.

Lajović je u trećem setu prvi pretrpeo brejk (u trećem gemu), ali se u poslednjem trenutku vratio i izjednačio na 3:3. Iako je u taj-brejku vodio 6:3 i imao tri vezane meč lopte, Lajović je izgubio narednih pet poena i pobedu praktično poklonio Austrijancu.

U grupi Dominika Tima nakon četiri odigrana meča Tim ima dve pobede, dok Dimitrov i Milojević imaju po jednu. Lajović je sa dva poraza izgubio sve šanse da se plasira u finale.

Fotografije: Peđa Milosavljević